
Image not available
LOCK OFFROAD COMBAT Wheels Machine With Clear Coat 17x9 Rims 6x139.7mm ET+1mm
MFG Number: COMBAT-7969MCIn StockWheels
$288.00
In Stock
Only 12 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x9 LOCK OFFROAD COMBAT Machine With Clear Coat wheels 6x139.7mm with ET+1mm offset. Rims rated for 2,500 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | COMBAT-7969MC |
| Bolt Pattern | 6x139.7 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9" |
| Offset | +1mm |
| Hub Bore | 106.2mm |
| Finish | Machine With Clear Coat |
| Style | COMBAT |
| Condition | new |